درباره وبلاگ


نزدیک است که کافران هنگامی که آیات قرآن را میشنوند تو را با چشمان خود هلاک کنند و میگویند او دیوانه است در حالی که قرآن جز مایه بیداری برای جهانیان نیست.بگو خدا ! سپس رهایشان كن تا در یاوه‏‌گویی‌هاى خود غوطه‏‌ور باشند!به کوری دو چشم آن حقیری که از فرط حقارت بد دهان است
به هر دیوار این دنیا نوشتیم
نقی
زیباترین نام جهان است
شیعیان ما به اندازه آب خوردنی ما را نمیخواهند ، اگر بخواهند دعا میکنند و فرج میرسد!
(مهدی موعود)
تنب بزرگ و کوچک ما در خلیج فارس
جز کویت و مسقط و عمان نمیشود
گر صرف و نحو خوانده‌ای این نکته گوشدار
هرچند نکته حالی نادان نمیشود
گر هر دو تنب را بگذاری به روی هم
هرگز برای پای تو تنبان نمی‌شود
شب در چشمان من است به سیاهی چشمهایم نگاه کن
روز در چشمان من است به سفیدی چشمهایم نگاه کن
شب و روز در چشمان من است به چشمهای من نگاه کن
پلک اگر فرو بندم جهانی در ظلمات فرو خواهد رفت


مدیر وبلاگ : علی
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


یا امام نقی (ع)

کمپین وبلاگ نویسی امام علی النقی (ع)

BoOf kOoR
عجب موجود سخت جانیست دل ؛ هزار بار تنگ میشود ، میشکند ، میگیرد ، میسوزد ، میمیرد و باز هم میتپد

علی جان کوفیان غیرت ندارند

که فرمان تو را گردن گذارند

علی جان کوفیان خفت پذیرند

که دامان بلندت را نگیرند

علی جان، کوفیان با کیاست

جدا کردند دین را از سیاست

به نام دین سرِ دین را شکستند

دو بال مرغ آئین را شکستند

به پیشانی اگر چه پینه دارند

ز فرزند تو در دل کینه دارند

چو بنچاق فدک را پاره کردند

غزالان ِ تو را آواره کردند

شغالان، شیرها را سر بریدند

کبوتر بچـّگان را سر بریدند
اى نه مردان به صورت مرد
  !!!

من شبان و روزان، آشكارا و نهان ، شما را به رزم این مردم تیره روان خواندم و گفتم: با آنان بستیزید، پیش از آن كه بر شما حمله برند، و بگریزند. به خدا سوگند با مردمى در آستانه خانه شان نكوشیدند، جز كه جامه خوارى بر آنان پوشیدند. اما هیچ یك از شما خود را براى جهاد آماده نساخت و از خوارمایگى، هر كس كار را به گردن دیگرى انداخت، تا آن كه از هر سو بر شما تاخت آوردند و شهرها را یكى پس از دیگرى از دستتان برون كردند.

شگفتا! به خدا كه هماهنگى این مردم در باطل خویش، و پراكندگى شما در حق خود، دل را مى میراند، و اندوه را تازه مى گرداند. زشت بادید و از اندوه برون نیایید! كه آماج تیر بلایید، بر شما غارت مى برند و ننگى ندارید. با شما پیكار مى كنند و به جنگى دست نمى گشایید. خدا را نافرمانى مى كنند و خشنودى مى نمایید.

اگر در تابستان شما را بخوانم، گویید هوا سخت گرم است، مهلتى ده تا گرما كمتر شود. اگر در زمستان فرمان دهم، گویید سخت سرد است، فرصتى ده تا سرما از بلاد ما به در شود. شما كه از گرما و سرما چنین مى گریزید، با شمشیر آخته كجا مى ستیزید؟ اى نه مردان به صورت مرد، اى كم خردان ناز پرورد! كاش شما را ندیده بودم و نمى شناختم كه به خدا، پایان این آشنایى ندامت بود و دستاورد آن اندوه و حسرت.

خدایتان بمیراناد! كه دلم از دست شما پر خون است و سینه ام مالامال خشم شما مردم دون، كه پیاپى جرعه اندوه به كامم مى ریزید، و با نا فرمانى و فروگذارى جانبم، كار را به هم در مى آمیزید، تا آنجا كه قریش مى گوید پسر ابوطالب دلیر است اما علم جنگ نمى داند. خدا پدرانشان را دهاد! كدام یك از آنان پیشتر از من در میدان جنگ بوده و بیشتر از من نبرد دلیران را آزموده؟ هنوز بیست سال نداشتم كه پا در معركه گذاشتم، و اكنون سالیان عمرم از شصت فزون است. اما، آن را كه فرمان نبرند سر رشته كار از دستش برون است.

اى مردمى كه به تن فراهمید و در خواهشها مخالف همید، سخنانتان تیز، چنان كه سنگ خاره را گدازد، و كردارتان كند، چنان كه دشمن را درباره شما به طمع اندازد.

در بزم، جوینده مرد ستیزند و در رزم، پوینده راه گریز. آن كه از شما یارى خواهد خوار است، و دل تیمار خوارتان از آسایش به كنار. بهانه هاى نا بخردانه مى آورید، و چون وامدارى كه پى در پى مهلت خواهد امروز و فردا مى كنید.

آن كه تن به خوارى داده، دفع ستم را چگونه شاید؟ كه حق جز با كوشش بدست نیاید. حال كه خانه شما را گرفتند براى كدام خانه پیكار مى كنید؟ و پس از من در كنار كدام امام كار زار مى كنید؟ به خدا سوگند، فریفته كسى است كه فریب شما را خورد، و بى نصیب كسى است كه انتظار پیروزى از شما برد. تیر بى پیكان را مانید، كه آسیبى به دشمن نمى رساند، به خدا سوگند، نه گفته شما را باور، و نه سوداى یاریتان را در سر، و نه دشمن را از شما برحذر مى دارم. دردتان چیست؟ و دارویتان كدام است؟ و شما را چه عادت و مرام است؟ آخر شامیان هم، چون شمایند. این همه گفتار بى كردار؟ بى پروا و نا پرهیزگار و در غیر حق طمع كار؟

چند با شما مدارا کنم ، چونان که با اشتران جوانى که کوهانشان از درون ریش است و از برون سالم ، مدارا کنند . یا با کهنه جامه‏اى که اگر از یک جاى پارگى آن را بدوزند ، از جاى دیگر پاره شود . هر بار که طلایه لشکر شام از دور پدیدار گردد ،

هر یک از شما به خانه خود مى‏گریزید و در را به روى خود مى‏بندید . همانند سوسمارى ، که از بیم ، در سوراخ خود پنهان مى‏شود ، شما نیز به سوراخ خود مى‏خزید . یا مانند کفتار به لانه پنهان مى‏شوید . به خدا سوگند ، خوار و ذلیل کسى است که شما یاریش کرده باشید . هر که شما را چون تیر به سوى خصم افکند ، تیر سوفار شکسته و بى‏پیکان ، به سوى او افکنده است . به خدا سوگند ، که به هنگام آرمیدن در عرصه آرامش خانه ، شمارتان بسیار است و در زیر پرچم نبرد ، اندک .

مى‏دانم داروى درد شما چیست و این کژى را چگونه راست توان کرد . ولى نمى‏خواهم شما را اصلاح کنم ، در حالى که خود را تباه کرده باشم . خداوند خوارتان سازد و بدبخت و بى‏بهره گرداند . آنسان که باطل را مى‏شناسید ، حق را نمى‏شناسید و آنسان با باطل مبارزه نمى‏کنید که به نابود کردن حق کمر بسته‏اید .
خدا برکت را از شما بگیرد  جمعیتتان را پراکنده کند  خوار و ذلیلتان سازد !


(امام حسین در گودال قتلگاه)


نوع مطلب :
برچسب ها : آغاسی کوفیان، حضرت علی، نهج البلاغه، کوفیان، امام حسین، خدا برکت را از شما بگیرد جمعیتتان را پراکنده کند خوار و ذلیلتان سازد !، اى نه مردان به صورت مرد،
لینک های مرتبط :


1391/08/28 :: نویسنده : علی
نظرات ()


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات